Європейський рік 2010 в Україні


Україна не може розірвати замкнене коло порушення прав людини і бідності
Жовтень 23, 2010, 13:04
Filed under: Аналітика | Позначки: , , ,

Українські урядовці визнали, що за роки незалежності тим громадянам, порушення чиїх прав було доведено у Європейському суді з прав людини, держава заборгувала понад 130 млрд. грн.

Законодавчі уловки дозволяють уникати виплат, таким чином, продовжується замкнене коло порушення прав людини і бідності. Мільярди невиплачених коштів могли бути інвестовані в людський капітал і покращення рівня життя найменш захищених груп населення (тих, чиї права найчастіше порушуються).

Натомість, відбувається подальше зубожіння безправного населення і збагачення інтегрованих з владою олігархів. Прийнято вважати, що концентрація капіталу в багатій олігархами Росії – одна з найвищих в світі. Проте, десять найбагатших росіян володіють підприємствами, які в сумі коштують лише трохи більше 3% від ВВП РФ. У Україні ж десятка найбагатших людей володіє майном понад в 10% від ВВП країни.

Жертвам порушень прав людини Україна вже заборгувала 130 мільярдів

Джерело: http://www.unian.net/ukr/news/news-402305.html

За роки незалежності склалася заборгованість України по виконанню судових рішень у сфері порушень прав людини розміром у 130 млрд. грн.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні під час спеціального засідання Верховної Ради з нагоди 60-річчя Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод заявив міністр юстиції України Олександр ЛАВРИНОВИЧ.

За його словами, цей борг зростає кожного дня і зростатиме далі, якщо не буде знайдено механізму вирішення цієї проблеми.

«Ми повинні знаходити рішення, щоб ми далі не заганяли себе в кут неможливістю виконання рішень Європейського суду з прав людини», – сказав О.ЛАВРИНОВИЧ.

Крім того, додав він, необхідно вирішити питання щодо існування мораторію на реалізацію майна, яке не дозволяє органам державної виконавчої служби виконувати рішення суду лише тому, що держава у майні підприємств має 25%. «Це використовується як охоронна грамота, аби не виконувати судові рішення», – сказав міністр.

Advertisements

Напиши коментар so far
Залишити коментарЗалишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s%d блогерам подобається це: