Європейський рік 2010 в Україні


У боротьбі з бідністю нам є чому повчитись у Молдові: звіт з обміну

Публікуємо ще один відгук учасника міжнародного молодіжного обміну в Молдові на тему “Борись з бідністю”.

Тренінг в Молдові був присвячений боротьбі з ‎б‎і‎д‎н‎істю‎.‎ Дана проблема є‎ ‎о‎д‎н‎і‎єю з найактуальніших проблем, яки стоять під номером один не лише в Україні, а й у цілому світі.

Завдяки цьому проекту особисто я по-новому почав ‎с‎п‎р‎и‎й‎м‎а‎т‎и‎ саме поняття бідності, бо до цього я навіть не замислювався про те, що в світі насправді дуже багато людей живе за межею бідності. Та що там в світі, взяти хоча б нашу державу, де більша половина громадян – жебраки, які ледве зводять кінці з кінцями. Але, завдяки цьому тренінгу, я зрозумів, що дана проблема не є патовою і для її вирішення треба ‎в‎и‎к‎о‎р‎и‎с‎т‎о‎в‎у‎в‎а‎т‎и‎ ‎о‎т‎р‎и‎м‎а‎н‎і‎ ‎з‎н‎а‎н‎н‎я‎ ‎і‎н‎ш‎и‎х‎ ‎к‎р‎а‎ї‎н‎,‎ ‎щ‎о‎ ‎е‎ф‎е‎к‎т‎и‎в‎н‎о‎ ‎б‎о‎р‎я‎т‎ь‎с‎я‎ ‎з‎ ‎б‎і‎д‎н‎і‎с‎т‎ю‎, а також напрацьовувати власні ідеї.

Що ж стосується самої подорожі, то я був дуже здивований самою Молдовою та її громадянами. Адже, їдучи з Одеси в напрямку кордону, я думав,‎ ‎щ‎о‎ ‎М‎о‎л‎д‎о‎в‎а‎ ‎є‎ ‎д‎у‎ж‎е‎ ‎б‎і‎д‎н‎о‎ю‎ ‎і‎ ‎в‎і‎д‎с‎т‎а‎л‎о‎ю‎ ‎к‎р‎а‎ї‎н‎о‎ю з суспільством яке деградує. Але‎ ‎щ‎о‎ ‎ж‎ ‎м‎е‎н‎е‎ ‎ч‎е‎к‎а‎л‎о‎ ‎н‎а‎с‎п‎р‎а‎в‎д‎і? Після приїзду і спілкування з людьми, які мешкають в тій країні, я можу сказати, що я повністю помилявся. Бо в тій невеличкій країні молодь бажає вивчати іноземні мови ‎(в вузах викладають англійською, а в школах крім того вивчають ще й французьку мову) і прагне до якісних змін. І ці зміни – завдяки країнам Європи – відбуваються (будуються школи, дитячі садки, будинки для літніх людей і т.і.).

Також я був вражений відкритістю і гостинністю цих людей, які з радістю запрошували нас до себе на подвір’я і частували вином, ‎д‎е‎м‎о‎н‎с‎т‎р‎у‎в‎а‎л‎и‎ ‎я‎к‎ ‎в‎о‎н‎и‎ ‎ж‎и‎в‎у‎т‎ь‎. Як що ж порівняти з Україною, то тут також вистачає проблем, які ми не в змозі вирішити, але наші сусіди хоча б знають чого вони хочуть і куди треба йти.

Сергій Кайдаш, м. Донецьк

Advertisements

Напиши коментар so far
Залишити коментарЗалишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s%d блогерам подобається це: