Європейський рік 2010 в Україні


Допомога має відповідати потребам: ЗВІТ З ОБМІНУ

24 серпня на базі Хмельницької гімназії  №2 вчителями та педагогами організаторами була проведена майстерня соціального згуртування.

У підсумку ми отримали значно більше, ніж мріяли, про це – розповідь:

Тренінг та відповідні методичні рекомендації були розроблені Українською асоціацією європейських студій. За результатами відбору поміж усіх учасників конкурсу на проведення майстерень соціального згуртування у місцевих громадах України наша гімназія стала одним з переможців. Як нагороду ми отримали можливість брати участь у міжнародному молодіжному обміні в рамках програми Європейського Союзу “Молодь в дії”. Тема проекту була “Боротьба з бідністю: аргументи для громадянських суспільств Європи”.

Проект тривав з 5 по 12 жовтня. Об’єднані спільною метою молоді люди з Німеччини, Італії, Польщі, Росії, Молдови та України зібралися для дослідження проблеми бідності в країнах Європи.

Основним завданням тренінгів було дослідження різних культур та різних стилів життя представників країн. Учасники мали нагоду удосконалити свої навички спілкування англійською мовою та дізнатися про культуру інших країн. Поняття бідності для кожної людини надзвичайно різне, ти розумієш, що існує безліч людей які живуть краще тебе, але існують також десятки тисяч, яким в мільйон разів гірше ніж тобі. Негаразди світової економіки мають широкомасштабний вплив на громадян. Багато з них не можуть собі дозволити навіть елементарного споживчого кошика, не те щоб посягати на всі розкоші життя. Широко розглядалася на проекті також тема допомоги. Часто ми не усвідомлюючи до кінця всіх проблем інших країн намагаємося знайти їх вирішення. Часто наша допомога зовсім не співпадає з потребами тієї чи іншої країни.

Ще однією, доволі важливою перевагою проекту було застосування інтерактивних технологій. Методики “open space”, симуляційні ігри та дебати дозволили розглянути проблему бідності надзвичайно глибоко та з різних ракурсів.

Такі проекти дають надзвичайно багато молодому поколінню. Адже можливість побувати за кордом та поспілкуватися з іноземцями випадає не так часто. А можливість знайти партнерів за кордоном випадає ще рідше. налагоджені зв’язки надають можливість для дитячого обміну. Та все ж головним залишається те, що такі проекти дають нам розумінні того, що вирішення таких глобальних проблем, як бідність у всьому світі починається з вирішення звичайних проблем пересічних громадян.

Тетяна Шимчишена, м. Хмельницький

Advertisements

1 коментар so far
Залишити коментар

Шимчишена, дійсно ти писала статтю?

Коментар від Володимир
Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s%d блогерам подобається це: