Європейський рік 2010 в Україні


Майстерня соціального згуртування у Хмельницькому
Вересень 2, 2010, 14:56
Filed under: Загальне | Позначки: , , , , , ,
28 серпня на базі гімназії №2 завуч з міжнародних зв’язків вирішив об’єднати весь педагогічний колектив гімназії.
Таким чином креативні та талановиті вчителі гімназії №2 хотіли більше дізнатися одне про одного, зрозуміти почуття та думки одне одного в тих чи інших ситуаціях.
При підготовці до проекту активна група кабінету виховної роботи довго думала над тим, які саме рольові ігри підібрати для виконання в робочому колективі гімназії. Зрештою ми визначилися на іграх знайомствах, рольовій грі “Потяг” та програванні ситуацій.
Надзвичайно сподобалося  вправа “Знайомство” з  клубком ниток, оскільки  при змотуванні клубка ниток назад з’явилися певні проблеми. Як виявилося майже ніхто не міг згадати перед ким чи після кого у нього з’являвся клубок з нитками. Ось тут і прийшло на допомогу взаєморозуміння та вміння спілкуватися. Ми були навіть трішки здивовані наскільки дружніми можуть бути стосунки в нашій гімназії. Учасники активно допомагали одне одному та намагалися всі разом розплутати нитки. Як висновок можна сказати, що ігри такого плану допомагають порозумітися, підвищити рівень спілкування та подолати мовні бар’єри в колективі.
Рольова гра “Потяг” допомогла нам краще зрозуміти проблеми соціальної нерівності. Через нестабільний економічний стан в нашій країні, ми вирішили, що ця гра буде актуальною та допоможе зрозуміти почуття людей з різних соціальних верств населення. Виявилися незвичайні акторські здібності всіх учасників, оскільки  вони надзвичайно переконливо  демонстрували  емоції та почуття своїх героїв. Як виявилося, порозумітися в тій чи іншій ситуації надзвичайно складно, адже як потім стало відомо, що деяких героїв учасники гри навіть не хотіли приймати в коло спілкування. Тобто коло захоплень однієї людини є абсолютно неприйнятним для іншої. При обговоренні результатів гри всі погодилися, що потрібно приймати людей такими,  якими вони є насправді, в той же час потрібно розуміти, що своїми фразами, поведінкою чи захопленнями ми можемо поставити інших людей в незручне становище.
Як вже було зазначено вище, учасниками майстерні соціального згуртування були педагоги гімназії №2, і, переймаючи цей  досвід, 1 вересня на першому уроці, який у нас в гімназії проходив під гаслом “Ти знаєш, що ти людина” класні керівники провели ці ігри в своїх класах з дітьми. Проблема соціальної нерівності піднімалась навіть у п’ятих класах. Діти, граючись у  руханки (енерджайзери), прийшли до спільної думки, що всі люди, діти, незалежно від статусу та достатку у сім’ї, можуть виконувати одну спільну справу, яка всім дуже подобається. Майстерня соціального згуртування дала нам поштовх для проведення майстерень в інших класах.
Влітку заступник директора з міжнародних зв’язків гімназії № 2 Шенгілевич Світлана Геннадіївна зустрічалась з колегами – педагогами Росії, м. Новосибірськ. Під час зустрічі були презентовані методичні поради майстерні соціального згуртування та обговорена подальша співпраця. Нажаль, практично застосувати майстерню не вдалося, в зв’язку  з відпусткою педагогічного колективу Новосибірської загальноосвітньої школи  № 2, але ми вирішили співпрацювати надалі і сподіваємось буде дуже цікавий та корисний результат.
Фотоматеріали: http://vkontakte.ru/album78707613_116547660
Автор: Шимчишена Т.А., вчитель англійської мови, педагог-організатор гімназії № 2 м. Хмельницький
Контактна особа: Світлана Шенгілевич
Advertisements

1 коментар so far
Залишити коментар

Вітання,Світлана!!!!!!
Надіюся на зустріч і спільну творчу майстерню!

Коментар від Тетяна
Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s%d блогерам подобається це: