Європейський рік 2010 в Україні


Майстерню згуртування провів Євроклуб донецької школи № 68
Серпень 16, 2010, 12:43
Filed under: Без категорії | Позначки: , ,

2 серпня 2010 року у Донецькій ЗОСШ № 68 з поглибленним вивченням іноземних мов був проведений тренінг “Майстерня соціального згуртування”, в якому прийняли участь 25 школярів 9 класів.

Модератором майстерні виступила керівник ШЄК Крупеніна Г.М., яка звернула особливу увагу на методичні рекомендації розробника тренінгу, тренера Донецької обласної молодіжної організації “Євроклуб” О. Кіріченко.

Тренінг був спрямований на освідомлення проблем сучасного суспільства, зокрема бідності та соціальної ізоляції, а також пошук можливих варіантів вирішення цих проблем.

Цікаво, що думки учасників тренінгу щодо існування бідності в Україні, проблем соціальної адаптації та ізоляції були протилежними. Якщо на початку роботи майстерні більшість учасників були впевнені в штучності зазначених проблем, то після його закінчення учні відчули нагальність проблеми соціального згуртування і пропонували своє бачення допомоги людям, що виявились ізольованими та не сприйнятими нашим суспільством. Дійти цього висновку сприяли дискусія та виконання вправ у групах.

Найцікавішою вправою, на думку учасників, стала гра “Потяг”, де кожний учасник міг вжитися в певну роль та зрозуміти, що означає бути «не таким, як усі», тому відчути себе осудженим й ізольованим.

За словами учасниці тренінгу Капустіної Д.: “Для мене найбільша користь цієї майстерні полягає в тому, що вона примусила мене серйозно замислитися. Я вважаю, що головна причина соціальних проблем – це наша байдужість. З цим треба боротися, а не тільки з наслідками”. Єфремов К. відзначив, що приємним моментом тренінгу була можливість висловити свою власну думку, атмосфера майстерні була дружня і невимушена.

Євроклубівці дійшли висновку, що у подоланні бідності та соціальної ізольованості головними інструментами мають стати толерантність, чуйність, милосердя та співпереживання.

Advertisements

Напиши коментар so far
Залишити коментарЗалишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s%d блогерам подобається це: