Європейський рік 2010 в Україні


Бездомність – найбільший виклик для Європи
Червень 30, 2010, 21:11
Filed under: Загальне | Позначки: , ,
Бездомність є одним з найбільш екстремальних і руйнівних прикладів бідності і соціальної ізоляції. Незважаючи на те, що Європа є багатим суспільством, це питання, як і раніше, є важким для вирішення, а навіть, можливо, погіршується в деяких країнах.
Бездомність часто асоціюються з людьми, що ночують у складних умовах в європейських містах і селищах. Хоча це, безумовно, є найбільш помітним проявом, людей, які класифікуються як бездомні – або перебувають під загрозою виключення з житла – можуть терпіти інші лиха.
Вони можуть жити в тимчасових місцях розміщення таких, як притулки або спеціальні заклади. Їх житлові умови можуть бути небезпечними через несприятливі угоди оренди, або тому, що вони знаходяться під загрозою виселення. Ті, хто живе в незадовільних житлових умовах – такі, як каравани на незаконних дільницях для кемпінгу або там, де є крайня перенаселеність – також знаходяться під ризиком бездомності.
.
Особиста криза
.
Причина, чому деякі люди стають бездомними є поєднанням взаємопов’язаних людських структурних та інституційних факторів. Різкі зміни обставин через фінансові і особисті проблеми, викликані розлученням, тяжкою втратою, психічним захворюванням, або зловживанням психоактивними речовинами, може
залишити людей різного віку у ризику стати бездомними. Особи, що залишають опіку або в’язницю, також є вразливими.
Обмежений доступ до доступного житла і безробіття можуть також призвести людей до бездомності. І бідні люди можуть опинитися в труднощях у зв’язку з постійно зростаючою вартістю житла.
Згідно з доповіддю ЄС, 38% людей на межі злиднів витрачають більше  40% свого доходу на житло – більш ніж у два рази ніж в середньому для всього населення. У доповіді також наголошується, що дані від держав-членів показує, що кількість осіб, що ночують в складних умовах, або без помешкання, збільшилася в деяких країнах. Почасти це може бути пов’язано з недавнім економічним спадом.
Недостатні підтримуючі послуги можуть додавати проблем. Наприклад, надання соціального житла є неоднорідним по всьому ЄС. І через те, що у бездомних немає постійної адреси, їм важко отримати доступ до соціальної допомоги та систем охорони здоров’я.
.
Що можна зробити?
.
Держави-члени несуть основну відповідальність за розробку політики в допомогу бездомним, за участі ЄС, що пропонує координуючу роль. Це питання в даний час є начолі порядку денного ЄС по боротьбі з бідністю.
У 2008 році Європейський парламент прийняв письмову декларацію, що містить заклик покласти край вуличній бездомності в Європі до 2015 року. Парламент попросив Комісію виробити європейську основу для визначення бездомності та щорічно подавати оновлену інформацію про заходи з боку держав-членів.
У 2009 бездомність була обрана в якості тематики для координації між ЄС та державами-членами в галузі соціальної інтеграції.
Доповідь ЄС закликає держави-члени розробити комплексні стратегії боротьбі з бездомністю, які поєднують фінансову підтримку для осіб з ефективним регулюванням і якісними соціальними послугами – особливо в таких областях, як забезпечення житлом, зайнятість, охорона здоров’я і соціальне забезпечення.
Розробка більш ефективних стратегій для подолання бездомності буде предметом великої конференції в грудні 2010 року. Європейська Конференція заради консенсусу з питань бездомності об’єднує ключові зацікавлені сторони, включаючи органи державної влади, інститути ЄС, сектор соціального житла і людей, які зазнали бездомності.
Тим часом, Європейський рік боротьби з бідністю та соціальною ізоляцією (ЄР-2010) буде продовжувати підвищувати рівень обізнаності про цю проблему та страждання, які вона причиняє тисячам людей по всьому ЄС.
У рамках ЄР-2010, FEANTSA – Європейська федерація національних організацій, що працюють з бездомними – почала загальноєвропейську кампанію, що називається “Ліквідуємо бездомність”. Основним повідомленням кампанії є те, що бездомність є проблемою, яка може бути вирішена тільки на основі узгоджених зусиль з розробки комплексних стратегій, ніж шляхом інвестицій в короткострокові заходи.
.
Додаткова інформація:

Джерело: http://www.2010againstpoverty.eu/about/topicofmonth.html?langid=en

Advertisements

Напиши коментар so far
Залишити коментарЗалишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s%d блогерам подобається це: