Європейський рік 2010 в Україні


Майстерня соціального згуртування – на День Європи в НАДУ
Травень 17, 2010, 19:03
Filed under: Загальне | Позначки: , ,

У Національній академії державного управління при Президентові України (НАДУ) День Європи відзначали 13 травня. У рамках заходу було проведено тематичну зустріч у форматі відеоконференції, круглий стіл з актуальних питань європейської інтеграції та виставку публікацій Європейського Союзу та Світового банку, а також міні-майстерню соціального згуртування.

Джерело: http://www.academy.gov.ua/news/news_2010/news_2010_05_13.html

У тематичній зустрічі “Відносини Україна ЄС: сучасний стан та перспективи” з регіональними інститутами взяли участь Марина Білинська, віце-президент Національної академії, керівники структурних підрозділів, завідувачі кафедр, аспіранти та докторанти. Марина Миколаївна з приємністю представила гостей – Жозе Мануеля Пінту Тейшера, Голову Представництва Європейського Союзу в Україні, та Золтана Салаі, керівника відділу політики, преси та інформації представництва Європейського Союзу в Україні. Модератором заходу виступив Ігор Грицяк, завідувач кафедри європейської інтеграції. “День Європи в Україні відзначається з 2003 року. Для нас це особливе свято, адже Україна знаходиться в центрі двох культур: євразійської та європейської.

Курс на вступ до ЄС є головним та незмінним зовнішньополітичним пріоритетом України, що закріплений у Законі України “Про основи національної безпеки України”, Постанові Верховної Ради України “Про основні напрями зовнішньої політики України”, Посланні Президента України В.Януковича. Курс на європейську інтеграцію набув для нас стратегічного значення. Ми визнаємо “загальноєвропейські” цінності: свободу, демократію, повагу до прав людини, верховенство права, і сповнені рішучості будувати свою державу на цих засадах. Державне управління як галузь науки та освіти відіграє вирішальну роль у цих процесах”, – зазначила Марина Білинська.

З доповіддю “Відносини Україна ЄС: сучасний стан та перспективи” виступив Жозе Мануель Пінту Тейшера. “Найбільш актуальним питанням співробітництва Україна – ЄС на сучасному етапі є ведення переговорного процесу щодо укладення нової посиленої Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, виконання якої означає впровадження реформ в усіх ключових сферах діяльності. Угода про асоціацію спрямована на утворення глибокої та комплексної зони вільної торгівлі, посилення енергетичної безпеки, глибшої політичної співпраці щодо демократії, прав людини та верховенства права, посилення співпраці у ключових сферах, зокрема, правосуддя, свободи та безпеки, довкілля, транспорту, програм обміну, особливо для студентів. Новий уряд України демонструє відданість та продовжує переговорний процес щодо асоціації між Україною та ЄС, – сказав пан Тейшера. – Своїм прагненням до співпраці, Україна демонструє, що й сьогодні, попри всі проблеми та кризи, ЄС має сталу репутацію найрозвиненішої частини Європи, а також одного з найважливіших світових гравців. Сьогодні Україна і ЄС шукають ефективну парадигму відносин на найближчі роки. Але ніхто замість самих українців не створить правових засад демократичної держави, не ухвалить відповідних законів і не дасть економіці розвиватися вільно”.

У другій половині дня відбувся круглий стіл, модератором якого виступив Сергій Загороднюк, начальник управління фундаментальних та прикладних досліджень. З цікавими презентаціями для слухачів, аспірантів та докторантів виступили: Ірина Солоненко, директор Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”; Олена Оржель, координатор Національного Офісу Темпус в Україні. Наприкінці заходу Олександра Кириченко, тренер ВГО “Української асоціації європейських студій” провела для усіх присутніх міні-тренінг “Майстерня соціальної згуртованості”.

Advertisements

Напиши коментар so far
Залишити коментарЗалишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s%d блогерам подобається це: