Європейський рік 2010 в Україні


Пропозиції щодо відзначення Дня Європи – 2010
Березень 25, 2010, 17:51
Filed under: Аналітика | Позначки: , , , ,

Найбільш ефективне проведення Дня Європи в Україні можливе за умови наявності однієї основної теми, з якою будуть узгоджуватись усі заходи як на центральному, так і на обласному й місцевому рівнях. Тематично розрізнені заходи дезорієнтують безпосередніх отримувачів інформації й наочно підкреслюють проблему відсутності чітких орієнтирів європейської інтеграції України. Натомість, узгодження усіх заходів до Дня Європою за темою посилює основне “повідомлення” цих заходів, збільшує увагу з боку засобів масової інформації та суспільний резонанс.

Щороку в Європейському Союзі визначається певний тематичний пріоритет, що має стимулювати широку публічну дискусію навколо певних актуальних питань, і сприяти вирішенню нагальних проблем. 2009 рік був присвячений креативності та інноваціям, і за ініціативою українських Євроклубів та за підтримки Представництва ЄС в Україні в 20 областях України пройшли творчі майстерні та ярмарки інновацій.

2010 рік Європейський Парламент та Рада ЄС визначили як Європейський рік боротьби з бідністю та соціальною ізоляцією (Рішення № 1098/2008/EC від 22.10.2008 року). Метою Року є підвищення поінформованості громадськості про ці проблеми, а також відновлення політичної волі ЄС і його країн-членів щодо боротьби з бідністю та соціальною ізоляцією. Ці проблеми є надзвичайно актуальними і для України, зокрема, на шляху її європейської інтеграції. День Європи є інформаційним приводом, аби проголосити приєднання України до Європейського року боротьби з бідністю та соціальною ізоляцією. Це дозволить покращити суспільну підтримку цілям європейської інтеграції, налагодити суспільний діалог, залучити підтримку міжнародних донорів.

На День Європи 2010 в Україні пропонується провести відкриття Європейського року боротьби з бідністю та соціальною ізоляцією в Україні, форум благодійних організацій, ярмарку соціальних інновацій та конкурс громадських проектів, що посилюють соціальне згуртування. Також пропонується обрати за участі громадськості Посла Європейського року в Україні, що репрезентуватиме цілі Року, спрямовуватиме діалог у суспільстві, та представлятиме наприкінці Року думку громадян України.

Окрім декількох міст (Маріуполь, Херсон), де основні заходи будуть спів-організовані Представництвом ЄС в Україні, усім іншим містам має бути надана методичні рекомендації з підтримки громадських ініціатив щодо подолання бідності та соціальної ізоляції в громаді.

Відповідно, на День Європи має відбутись кульмінація місцевих акцій за цією темою (в притулках, дитячих будинках, будинках пристарілих тощо). Пропонується перенести масові гуляння з центральних площ до закладів, де знаходяться соціально незахищені люди.

Українська асоціація європейських студій може надати методичні рекомендації з проведення майстерень соціального згуртування.

Пропозиції розроблені для Української частини Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС (голова – С.Тігіпко), в рамках Громадської експертної ради при УЧК

Advertisements

Напиши коментар so far
Залишити коментарЗалишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s%d блогерам подобається це: