Європейський рік 2010 в Україні


Євроклуби відправили лист Президенту
Березень 1, 2010, 19:05
Filed under: Євроклуби, Ініціативи | Позначки: , ,

 

Логотип Європейського року

Ряд Євроклубів-членів загальнонаціональної мережі з різних областей України у відкритому листі до Президента України В. Януковича закликали приєднатись до Європейського року боротьби з бідністю та соціальною ізоляцією, що у 2010 році проводиться в країнах ЄС та інших країнах, що бажають долучитись.

Європейський Союз щороку визначає найбільш актуальне питання, або проблему, щодо якої необхідні злагоджені дії усіх країн-членів та інституцій ЄС. 2010 рік Європейський Парламент та Рада ЄС визначили як Європейський рік боротьби з бідністю та соціальною ізоляцією. Рішення було прийнято задовго до початку світової кризи, після настання якої актуальність теми Року ще збільшилась. Для України проблеми бідності та соціальної ізоляції є непорівняно більш важким тягарем на шляху розвитку суспільства, перепоною на шляху європейської інтеграції.

В Україні осередками неформальної освіти, де молодь через власний досвід і спілкування з однолітками з інших країн Об’єднаної Європи отримує щеплення європейських цінностей і стає на шлях активної громадської позиції – є Євроклуби. Саме вітчизняні Євроклуби в 2009 р. долучились до Європейського року креативності та інновацій, самотужки та в рамках проекту, реалізованого Українською асоціацією європейських студій за підтримки Представництва Європейської Комісії (з 01.12.2009 року – Представництво Європейського Союзу) в Україні, Євроклуби проводили числені творчі майстерні та ярмарки інновацій в понад 20 областях.

Метою Європейського року-2010 є підвищення поінформованості громадськості про проблеми бідності та соціальної ізоляції, а також відновлення політичної волі країн щодо подолання цих явищ. Прийняття Президентом України Указу № 274/2010 від 26.02.2010 р. “Про невідкладні заходи з подолання бідності” свідчить про наявність в Україні аналогічної політичної волі, тому є шанс приєднатись до ініціативи ЄС, і провести Європейський рік боротьби з бідністю та соціальною ізоляцією в Україні.

У рамках відзначення Європейського року в Україні Євроклуби-члени мережі пропонують: у діалозі з ЄС забезпечити взаємну участь представників України та ЄС у заходах в рамках Року; провести на День Європи відкриття Європейського року в Україні, форум донорів, ярмарку соціальних інновацій та конкурс проектів; обрати за участі громадськості Посла Європейського року в Україні, що репрезентуватиме цілі Року, спрямовуватиме суспільний діалог; організувати місцеві інформаційні заходи з питань європейської інтеграції за темою Європейського року; провести заключний захід Року, на якому представити підсумки дискусій, результати соціальних проектів, внести пропозиції щодо змін у законодавстві з метою подолання бідності в Україні.

Станом на 01.03.2010, до відкритого листа приєднались Євроклуби та координаційні центри Євроклубів з Вінниці, Дебальцева, Донецька, Житомира, Києва, Кіровограду, Кременчука, Кривого Рогу, Луганська, Макіївки, Новоукраїнки, Павлограду, Самбору, Сум, Харкова та Черкас, а також з с.м.т. Добровеличківка Кіровоградської області. Інтернет-сайт, на якому розміщений текст відкритого листа та перелік підписантів (перелік оновлюється): ey2010ukraine.wordpress.com

Advertisements

1 коментар so far
Залишити коментар

Щиро дякуємо усім, хто приєднався!

Коментар від ey2010ukraine
Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s%d блогерам подобається це: